بیوگرافی

شیما بهروش متولد 27 آبان ماه 1365 از تهران هستم. از دوران راهنمایی به یادگیری موسیقی و نوازندگی پیانو پرداختم و نقاشی را با تکنیک رنگ روغن از کلاسهای خصوصی متفرقه شروع کردم تا اینکه در مقطع دبیرستان با حمایت خانواده و انتخاب رشته ی گرافیک وارد هنرستان دولتی مدرس شدم. در تیرماه 1389 از رشته ی طراحی و چاپ پارچه و لباس و از دانشگاه هنر تهران در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم. گرایشم در دانشگاه و علاقمندی من به  چاپ پارچه بود و تا به امروز تلاش کردم در همین مسیر پیش بروم.

پس از دانشگاه دست به طراحی یک کالکشن کیف های دستی پارچه ای-چرمی زدم که البته موضوع پایان نامه ی کارشناسی خودم هم بود. در این کالکشن شالهای چاپی هم طراحی کردم. دوره ی فشرده ی دوخت کیفهای دستدوز تمام چرمی را هم یاد گرفتم و در همین امتداد به صورت فریلنسر سفارش قبول میکردم و نمایشگاه گذاشتم.

کمی بعد در دفتر مرکزی کارخانه زرباف ( تولیدکننده ی فرشهای تزیینی) به عنوان سرپرست واحد طراحی به مدت دو سال مشغول به کار شدم. پس از آن در کارخانه جات هپی لند به عنوان کارشناس چاپ و طراح اکسسوار لاین زنانه به کار پرداختم ولی مدتی طول نکشید تا در دیماه 1395 تصمیم گرفتم به صورت تخصصی روی چاپ فعالیت کنم و سرپرستی واحد طراحی کارخانه پودایران ( تولید کننده حوله های چاپی) را پذیرفتم و تا شهریور 1398 ادامه دادم. به صورت فریلنسر با مجموعه ی رُمگا ( برند پوشاک زنانه) و وینزو ( برند پوشاک) و  مولتی برند اِچ مُد،مجموعه آسارا ( برند زنانه پوشاک )،مجموعه ریمانی (پوشاک دخترانه)، مجموعه پاکو(فروشگاه پوشاک مردانه) و مجموعه ریسانی (پوشاک زنانه) در زمینه ی عکاسی و تولید محتوای سوشیال مدیا همکاری کردم. در حال حاضر دستیار هنری دکتر سیامک قاسمی و موسسه مطالعات اقتصادی بامداد هستم و به صورت فریلنسر پروژه های عکاسی و مارکتینگ انجام میدهم.

در این مدت، دوره پریمیر و افتر افکت را برای حرکت  رو به جلو در مسیر پیشرفتم گذراندم و فعالیت خودم را علاوه بر همکاری با مجموعه های ذکر شده، با برندها و افراد دیگر گسترش دادم. تا به امروز تجربه خوبی در زمینه چاپ پارچه ( سیلک – سابلیمیشن – دیجیتال) کسب کردم.